Výhra v Děčíně!

Ne náhodou bylo další severočeské derby vybráno jako hlavní zápas do Studia Basketbal, vždyť dosavadní střetnutí této sezóny neskončili nikdy větším rozdílem než 2 body. Oba celky do nadstavbové části posílily, Děčín pod koš, SLUNETA na perimetru, jenomže nová tvář SLUNETY, Tucker Haymond, prodělala v noci na zápas žaludeční potíže, a tak Tucker zůstal v Ústí.

Do utkání vstoupili lépe domácí a šňůrou 5:0 se ujali vedení, ale ústecký Lamb Autrey byl proti a 11 body a několika hezkými asistencemi až pod koš dovedl SLUNETU do vedení 18:27 po prvních deseti minutách.

Druhá čtvrtina se zase lépe vyvedla hostům, ti rychlým pohybem míče nacházeli střelce a nebo se slova ujal Lamb Autrey, výsledkem toho bylo devatenáctibodové vedení SLUNETY 28:47. Samozřejmě musel přijít oddechový čas domácího lodivoda a po něm se ozvali domácí, děčínský Kroutil pěti body v řadě nakopl Válečníky ke šňůře 10:0. Ústeckým hrdinou dosavadního průběhu byl již několikrát zmiňovaný Autrey, ten uklidnil svůj tým buzzer beaterem z poloviny hřiště, aby se týmy rozešly do šaten za poločasového stavu 43:56.

Asi bychom museli hodně pátrat v historických tabulkách, abychom našli, kdy Ústí dalo v poločase v Děčíně 56 bodů, ale bylo jasné, že Válečníci budou chtít zastavit naši ofenzivu. A to se jim taky povedlo, o poznání agresivnější obrana dovolila SLUNETĚ jen 10 bodů za třetí čtvrtinu, i tak ale svítilo na tabuli skóre 61:66 pro ústecký celek.

V posledním dějství pokračovala tuhá bitva na obou stranách, hodně faulů a nejednou to pod košem jiskřilo. Pro konečný výsledek bylo důležité, že když byli Válečníci na dostřel, SLUNETA našla hrdinu, který ji vrátil alespoň trochu klidu do koncovky. A byl to právě Láďa Pecka, který po celou dobu bodově mlčel, ale když ho jeho tým potřeboval, trefil nejprve důležitou trojku, pak dva trestné hody a přidal i jednu „dvojku“.

SLUNETA do třetice všeho dobrého nedopustila žádné velké drama a poráží Děčín 77:88. Zároveň je  to první výhra pro nového kouče Honzu Šotnara, a hned s takovým soupeřem, klobouk dolů. V dalším kole zajíždí Ústí opět na venkovní palubovku, ale tentokrát bude cestovat trochu déle, čeká ho totiž Ostrava.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 77:88 (18:27 43:56 61:66)
Body domácí: Ježek a Kroutil po 19, Šiška 18, Mach 8, Pomikálek 7, Kotásek 3, Grunt 2, Ščekič 1
Body hosté: Autrey 28, Rakočevič 17, Pecka 11, Hanes 10, Stegbauer 7, Maděra 6, David 5, Fait 4
Trojky: 22/9 – 25/11
Trestné hody: 19/12 – 18/15
Doskoky: 35 - 35
Osobní chyby: 22 - 23